Mateka

Pokusný web

Kontakt

Ing. Karel Matějíček

Závodu míru 98/88

Karlovy Vary

360 17

 

tel.: 353 564 573

Login Form

<h2>Nultý sraz naší ulice</h2>

Vláďa asi neměl co na práci a tak si vymyslel, že uspořádá veteránský sraz s názvem "Nultý sraz naší ulice". Nápad ho tak nadchnul, že hned začal vymýšlet program a zvát všechny známé, kteří vlastní nějaké zajímavé vozidlo. Také nám doručil pozvánku s podrobnějšími pokyny. Nemohli jsme odmítnout tak prestižní událost a tak nám nezbývalo nic jiného, než se začít připravovat a těšit. 12. června 2011 nastal den D. Nastartovali jsme nablýskaného Trabanta a vyrazili. V ulici už bylo několik účastníků se svými miláčky. Navzájem si prohlíželi jednotlivé stroje a mezi všemi pobíhal nervózní pořadatel.

Přítomné dámy nejvíce zaujala limuzína RR. Začalo pózování s tímto kolosem a samozřejmě zkoušení toho, jak pohodlný je interiér s barem a dalšími vymoženostmi. Pohodlím a výbavou náš Trabantík nemohl konkurovat, ale ostudu určitě neudělal. Většinu přítomných mužů dokonce zajímal víc, než ostatní vozy.

<h3>Chodov </h3>

Ještě než jsme si navzájem vše prohlédli, nastal čas odjezdu na první zastávku. Tou bylo parkoviště v Chodově, kde na nás čekal místní fotograf a kameraman. Nastalo profesionální natáčení a focení. Později jsme dostali filmový klip z této akce, který běžel v chodovské kabelové televizi. Podle mého názoru se skutečně povedl a je udělán velmi profesionálně. Toto video si můžete prohlédnout kliknutím na obrázek dole na této stránce nebo v galerii Sraz.

<h3>Loket </h3>

Když kameraman udělal všechny potřebné záběry a fotografie vydala se celá kolona opět na cestu, tentokrát směrem do Lokte. Tam jsme zaparkovali na náměstí a samozřejmě zase zaujali kolemjdoucí. Pěšky jsme se vydali na prohlídku tohoto historického města. Čas rychle ubíhal a my jsme pomalu (někteří rychle) dostávali hlad. Tým organizátorů srazu (Vláďa) operativně změnil plán akce a rozhodnul o přesunutí obědu do místní restaurace. Počasí bylo nádherné a tak jsme využili venkovní prostory, kam se všichni zájemci o jídlo vešli. Po obědě nám hned bylo lépe a měli jsme sílu k další prohlídce pamětihodností. Brzy jsme se ale museli vrátit k vozidlům a pokračovat v naplánované trase.

Přes Horní Slavkov jsme pokračovali do Krásna. Tam byl naplánovaný výlet na rozhlednu. Protože na parkovišti u hřbitova nebylo dost místa pro všechny vozy, zaparkovali jsme na nedalekém letišti. Odtud jsme se vydali na turistický výšlap směrem ke Krásenské rozhledně. Minuli jsme další turistickou zajímavost Dlouhou stoku a pokračovali stále do kopce. Naštěstí nebyla cesta příliš dlouhá a tak nám zbylo dost sil i k výstupu na krásnou Krásenskou rozhlednu. Odměnou byl nádherný výhled do širokého okolí. Ikdyž tam bylo skutečně pěkně, museli jsme nakonec zase zpátky k autům. Cesta s kopce rychle uběhla a my jsme mohli pokračovat v jízdě.

<h3>Bečov nad Teplou</h3>

Poslední společná zastávka byla v Bečově, kde se nám podařilo zaparkovat na náměstí. Nikomu se už nechtělo na prohlídku do zámku, ale procházku po okolí a zámecké zahradě jsme si odpustit nemohli. Počasí bylo pořád nádherné a tak se všem v Bečově líbilo. K dobrému dojmu přispěla i místní cukrárna, kterou jsme nezapomněli navštívit. Když jsme se setkali v parčíku nedaleko aut, byla už většina účastníků dost unavená. Po krátkém odpočinku hlavní organizátor celou akci krátkým zhodnocením ukončil. Při odjezdu jsme se ještě seřadili do kolony a celou cestu jeli společně. Teprve ve Varech jsme se pomalu rozjeli každý k domovu.

<h3>Video ze srazu</h3>

<p><a class="jcepopup" href="http://www.youtube.com/watch?v=e5G14dVNWI4"

<h2>Bylo to pěkné a už se těšíme na další ročník.</h2>